Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Gawkowski: Jednym z pierwszych projektów Lewicy będzie ustawa o związkach partnerskich

Gawkowski podkreślił, że Lewica postrzega związki partnerskie inaczej niż Platforma Obywatelska (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

„Jednym z pierwszych projektów Lewicy będzie ustawa o związkach partnerskich” – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” szef klubu Lewica Krzysztof Gawkowski. Jak dodał, dla polityków jego ugrupowania „związek partnerski to związek kobiety i mężczyzny, mężczyzny z mężczyzną oraz kobiety z kobietą”.

Gawkowski: W projekcie nie ma mowy o zakazie edukacji seksualnej

W nowelizacji kodeksu karnego nie ma odniesienia o zakazie edukacji seksualnej – przyznał sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski. Dodał, że...

zobacz więcej

Szef klubu Lewica został zapytany w wywiadzie, czy jego klub złoży projekt ustawy o związkach partnerskich. „Jednym z pierwszych projektów Lewicy będzie ustawa o związkach partnerskich. Założenia skonsultowane zostaną z osobami zainteresowanymi, środowiskiem, bo uważamy, że czas odejść od metody, w której politycy zgłaszają projekty bez konsultacji społecznych” – powiedział gazecie Gawkowski.

Dopytany o to, czy miałyby być związki partnerskie w sensie ogólnym czy dotyczące tylko osób homoseksualnych, stwierdził, że „my nie jesteśmy Platformą”. „U nas związek partnerski to związek kobiety i mężczyzny, mężczyzny z mężczyzną oraz kobiety z kobietą. A nie tylko związek kobiety i mężczyzny, tak jak widzi to PO” – podkreślił polityk.

Pytany o adopcję dzieci przez pary homoseksualne, poinformował, że „w przygotowanym projekcie nie ma takich zapisów, ale również jesteśmy przed dyskusją w tej sprawie”. „Są środowiska, które za tym lobbują, ale są też parlamentarzyści, którzy mówią »nie«. Ta decyzja przed nami” – dodał.

źródło:
Zobacz więcej