RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niepokój wśród kadrowiczów przed meczem z Izraelem

Dawid Kownacki obawia się o bezpieczeństwo swoje i kolegów (PAP/Piotr Nowak)

Reprezentacja Polski ma w piątek rano polecieć do Izraela na przedostatni mecz eliminacyjny Euro 2020. Przygotowania do spotkania nie przebiegają jednak w normalnych okolicznościach. Wszystko przez toczące się w Strefie Gazy działania zbrojne. – Jak każdy z nas widzi w telewizji latające rakiety, to trudno, żeby się nie martwił – mówi Dawid Kownacki.

Robert Lewandowski pójdzie pod nóż. Zdecydował, kiedy

Robert Lewandowski przyznał, że czeka go zabieg przepukliny pachwinowej. Jednak nie zrobi go teraz, przed ostatnimi w tym roku meczami piłkarskiej...

zobacz więcej

– Na pewno siedzi to w każdym z nas z tyłu głowy. Staramy się normalnie trenować i przygotowywać do tego, aby w sobotę wyjść na boisko i wygrać – uzupełnia Arkadiusz Reca.

– Prezes Boniek zapewnił nas podczas spotkania, że gdy pojawi się choć cień zagrożenia, to nie polecimy do Izraela. Decyzja nie należy do nas. Temat bezpieczeństwa pojawia się w niemal wszystkich naszych rozmowach – zdradza były obrońca Wisły Płock.

– Wszyscy mamy dostęp do internetu. Nigdy nie widziałem takich rakiet i gdy pomyślę sobie, że za chwilę mam lecieć w pobliże miejsca, gdzie one spadają, to trudno, abym się nie martwił – uzupełnia Kownacki.

– Nie chcę się na ten temat rozwodzić. Każdy z nas widzi, co tam się dzieje – od razu ucina temat Mateusz Klich. W oczy rzuca się niepewność wśród naszych kadrowiczów, choć w oficjalnych wypowiedziach starają się bagatelizować zagrożenie, pokładając wiarę w gwarancje PZPN.

Z największym spokojem do sytuacji w Izraelu podchodzi Thiago Cionek. – Wprawdzie jeszcze nigdy nie spotkałem się z takimi wydarzeniami jak teraz, to jednak mam w pamięci obawy przed mistrzostwami Europy we Francji czy Rosji. Tam też bardzo dużo mówiło się o bezpieczeństwie i potencjalnych zamach terrorystycznych, ale ostatecznie nikomu nic się nie stało – zauważa 33-letni Brazylijczyk z polskim paszportem.

Mecz Izrael–Polska ma się rozpocząć w sobotę o godz. 20.45. Transmisja w TVP1.

źródło:
Zobacz więcej