Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Karczewski do Grodzkiego: Niech pan powie, kto pana kusił, kto składał propozycję

– Absolutnie nikt nie proponował senatorowi Grodzkiemu fotela ministra zdrowia w rządzie PiS – powiedział w programie „Minęła 20” Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu. – Apeluję, panie marszałku: niech pan powie kto pana kusił, kto panu składał taką propozycję – powiedział polityk. Skomentował też zapowiedzi nowego marszałka dotyczące jego podróży. – Dyplomacja parlamentarna nie może być prowadzona dwutorowo – powiedział.

Sprawdziliśmy, jaki majątek zgromadził Tomasz Grodzki, nowy marszałek Senatu

Tomasz Grodzki od wtorku reprezentuje izbę wyższą parlamentu oraz ustala jej plan pracy. Senator na początku swojej drugiej kadencji, podczas...

zobacz więcej

Czy PiS proponowało marszałkowi Grodzkiemu fotel ministra zdrowia w rządzie PiS?

– Absolutnie nikt nie proponował, nikt na ten temat nie mówił. Nie było żadnej rozmowy z prof. Grodzkim. Dziwię się tej wypowiedzi, bo świadczy o wiarygodności. Niech powie, z kim rozmawiał. Apeluję, panie marszałku, niech pan powie: kto pana kusił, kto panu składał taką propozycję – powiedział były marszałek Stanisław Karczewski.

Polityk powołał się na rozmowy z najważniejszymi członkami swojej partii, podczas których potwierdził, że nikt nie rozmawiał z senatorem Grodzkim.

– Myślę, że to była pierwsza próba profesora walki o fotel marszałka – powiedział Karczewski i przypomniał, że wcześniej po stronie opozycji pojawiały się inne nazwiska potencjalnych kandydatów.

– To była wewnętrzna walka w PO i widać, że pan senator ją wygrał – dodał były marszałek.

Karczewski: Bawi mnie ta hucpa z rzekomym powrotem unijnych flag do Senatu

Wybrany głosami opozycji marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że do izby „dość szybko, być może jeszcze w środę lub w czwartek”, razem z...

zobacz więcej

Karczewski skomentował też zapowiedzi marszałka Grodzkiego, który planuje spotkania z szefem Komisji Europejskiej i szefem Rady Europejskiej.

– Nie jest rolą marszałka Senatu rozmowa z przedstawicielami tych organów. Ja spotykałem się wyłącznie ze swoimi odpowiednikami – wyjaśnił. Uzupełnił, że czasami przyjmowali go prezydenci.

– To było budowanie backgroundu do prowadzenia polityki zagranicznej – wyjaśnił. Podkreślił, że dyplomacja parlamentarna nie może być prowadzona dwutorowo. – To są sprawy fundamentalne dla Polski. Nie możemy kłócić się poza granicami kraju – dodał.

W jednym z wywiadów nowy marszałek wyjaśnił, że tematów oficjalnych i nieoficjalnych na forum Unii jest sporo.

Karczewski uznał to za „groźną zapowiedź prowadzenia polityki alternatywnej”.

– To jest skierowane przeciwko polskiej racji stanu – ocenił były marszałek. Podkreślił, że marszałek nie może rozmawiać nieoficjalnie. Gość programu zaapelował do nowego marszałka Grodzkiego o wstrzemięźliwość w polityce zagranicznej.

źródło:
Zobacz więcej