Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Groził, że podpali kościół. To zabytek klasy 0

Podczas mszy parafianie usłyszeli krzyki (fot. SHutterstock/ Madaland2)

Policjanci zatrzymali 29-latka, który groził podpaleniem zabytkowego kościoła w Gliniance na Mazowszu. Świątynia ma ponad 250-letnią historię, jest zabytkiem najwyższej wartości zaliczonym do klasy 0.

Przejechał dziewczynkę na pasach. Uciekał autem po chodniku [WIDEO]

43-latek na przejściu dla pieszych potrącił nastolatkę. Uciekł jadąc po chodniku. Zatrzymali go świadkowie zdarzenia. Miał dwa promile i wiózł...

zobacz więcej

Nadkomisarz Daniel Niezdropa z otwockiej policji poinformował, że mieszkaniec gminy Wiązowna udał się na mszę świętą. W pewnym momencie parafianie usłyszeli krzyki. 29-latek zaczął grozić, że podpali drewniany kościół w Gliniance, po czym uciekł.

Świątynia ma ponad 250-letnią historię, jest zabytkiem zaliczonym do klasy 0. Do kościoła natychmiast przyjechały patrole policji. – Kilka godzin później dzielnicowi mieli już wytypowanego podejrzanego. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie – przekazał nadkomisarz.

29-latek usłyszał zarzuty użycia gróźb karalnych. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Jak się potem okazało, oprócz gróźb mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze dwa inne przestępstwa. W Kopkach na działce letniskowej ukradł kamery monitoringu, a w pobliskim Lipowie, w niezamieszkałym budynku uszkodził zamki w drzwiach tarasowych. Usłyszał za to kolejne zarzuty dotyczące kradzieży i uszkodzenia mienia. 29-latkowi z wszystkie przestępstwa, których się dopuścił, grozi kara do 5 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej