RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabili bezdomnego, zwłoki zakopali w ogródku. Są zarzuty dla trzech mężczyzn

Dopiero przedwczoraj policja poznała miejsce ukrycia jego zwłok oraz domniemanych zabójców (fot. policja.pl)

Zarzut zabójstwa 45-letniego bezdomnego usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Łęczycy trzej mężczyźni w wieku 29, 31 i 63 lat. Od dwóch lat bezdomny miał status zaginionego. Dopiero w poniedziałek policja poznała miejsce ukrycia jego zwłok i domniemanych zabójców.

Imigranci zgwałcili i zabili 11-letnią Włoszkę

zobacz więcej

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, do zbrodni miało dojść w kwietniu 2017 r., w Świnicach Warckich. Od tego właśnie czasu bezdomny był bezskutecznie poszukiwany; jego zaginięcie zgłosił Ośrodek Pomocy Społecznej, ponieważ 45-latek nie odebrał przysługującego mu zasiłku.

– Przedwczoraj na działce sąsiadującej z miejscem zbrodni, w miejscu wskazanym przez jednego z podejrzanych, wydobyto z ziemi zakopane tam szczątki; najprawdopodobniej jest to ciało ofiary przestępstwa. Przewieziono je do Zakładu Medycyny Sądowej w Łodzi, gdzie odbędzie się sekcja – podał Kopania.

Informacje o zabójstwie bezdomnego, miejscu ukrycia jego zwłok i prawdopodobnych sprawcach policjanci uzyskali podczas interwencji przeprowadzanej 11 listopada. Dwaj podejrzani w wieku 31 i 63 lat zostali od razu zatrzymani, trzeci – najmłodszy z nich – został dowieziony do prokuratury z aresztu śledczego, gdzie odbywa karę za kradzież z włamaniem.

Z zazdrości zabił studentkę. Jego nazwisko znika z uczelni

Instytut Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych w Lyonie wykluczył ze swej rady naukowej petersburskiego historyka Olega Sokołowa –...

zobacz więcej

Śledczy ustalili, że do zbrodni doszło wieczorem, gdy pokrzywdzony wraz z podejrzanymi pił alkohol w pustostanie, który zajmował. Został zaatakowany i pozbawiony życia – najprawdopodobniej przez uduszenie przy wykorzystaniu foliowej torebki. Następnie ciało zostało zakopane w budynku gospodarczym na działce, gdzie doszło do zbrodni.

Ustalono też, że kiedy rozpoczęły się poszukiwania bezdomnego, podejrzani zdecydowali się lepiej ukryć zwłoki. Nocą przenieśli je na teren sąsiedniej nieruchomości, gdzie mieszkał jeden z podejrzanych i jego matka. Na polu wykopali głębszy niż poprzednio dół i umieścili w nim ciało swojej ofiary.

– Wszyscy trzej podejrzani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Łęczycy zarzut zabójstwa. Prawdopodobnie jeszcze w środę Prokuratura Rejonowa w Łęczycy skieruje do miejscowego sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie – zaznaczył Kopania.

źródło:

Zobacz więcej