RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na Okęciu zatrzymano poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Zatrzymany to obywatel Kazachstanu (fot. Shutterstock/Milosz Maslanka)

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali obywatela Kazachstanu poszukiwanego czerwoną notą Interpolu – poinformowała rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dagmara Bielec-Janas.

CBA zatrzymało trzy osoby. Wielkie straty w Zarządzie Województwa Lubelskiego

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby w śledztwie w sprawie wyłudzenia co najmniej 200...

zobacz więcej

Jak przekazała ppor. Bielec-Janas, do zatrzymania doszło we wtorek, 12 listopada. – 44-letniego obywatela Kazachstanu zatrzymano na warszawskim Lotnisku Chopina podczas rutynowego legitymowania, po przylocie samolotu z Rygi – podała Bielec-Janas.

Dodała, że w trakcie kontroli ustalono, że mężczyzna figuruje w bazie Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej jako osoba poszukiwana – za przestępstwa finansowe – czerwoną notą Interpolu, wystawioną przez władze Kazachstanu.

Cudzoziemiec jest pod nadzorem funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. – Jeszcze dzisiaj wobec Kazacha zostaną przeprowadzone dalsze czynności w sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie – poinformowała w środę rzeczniczka.

źródło:

Zobacz więcej