Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Nagle przestał oddychać”. Śledztwo w sprawie zabójstwa 3-latka

Dziecko zmarło, mimo interwencji ratowników medycznych (fot. REUTERS/Eric Gaillard, zdjęcie ilustracyjne)

Ciało 3-letniego chłopca zostało znalezione w niedzielę w miejscowości Nîmes w środkowo-wschodniej Francji. Dziecko zmarło w domu na skutek pobicia. Matka i ojczym od poniedziałku są pod dozorem policji.

Przewoził ciało żony w bagażniku. Dzieci siedziały na tylnym siedzeniu

Francuska policja dokonała makabrycznego odkrycia w pobliżu jeziora Annecy na wschodzie kraju. Po zatrzymaniu samochodu, żandarmi znaleźli w...

zobacz więcej

Instytut Medycyny Sądowej przeprowadził we wtorek sekcję zwłok. Wyniki potwierdziły, że 3-latek zmarł na skutek zadanych ciosów, jak informuje France 3 Occitanie.

– Autopsja potwierdziła, że wobec dziecka zastosowano skrajną przemoc – powiedział prokurator w Nîmes Eric Maurel. Otwarte przez niego we wtorek śledztwo dotyczy zabójstwa.

Rodzina wezwała pogotowie ratunkowe, twierdząc że dziecko przestało oddychać. Niestety, pomimo szybkiej interwencji, chłopiec zmarł. Ratownicy medyczni zauważyli na jego ciele ślady mogące świadczyć o pobiciu. Matka chłopca i jej partner znajdowali się na miejscu tragedii.

Dziennikarze portalu „Objectif Gard” rozmawiali z sąsiadką rodziny. Z jej relacji wynika, że matka miała dwójkę dzieci w wieku 2 i 3 lat.

– Mama miała trzeciego mężczyznę, znacznie starszego od siebie – powiedziała sąsiadka. Partnerem kobiety był wojskowy z Włoch. Według świadków, w ostatnim czasie często pokazywał się z matką dzieci w centrum miasta.

Oboje zostali objęci dozorem policyjnym na czas autopsji, który jednak przedłużono. Na razie nie wiadomo, jaka jest ich ewentualna odpowiedzialność za śmierć chłopca.

źródło:
Zobacz więcej