Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Armia izraelska: nie ustaje rakietowy ostrzał ze Strefy Gazy

Dzień wcześniej izraelskie siły przeprowadziły atak lotniczy na jednego z czołowych dowódców Islamskiego Dżihadu (fot. PAP/EPA/NETIVEI ISRAEL)

Ze Strefy Gazy wystrzelono rano rakiety w kierunku Izraela – poinformowało w środę izraelskie wojsko. W wielu miastach rozległy się syreny alarmowe, a ludzie udali się do schronów. Jak dodano, w nalocie izraelskim zginął palestyński bojownik.

Izrael ostrzelał palestyńskie pozycje. Jest wiele ofiar

10 Palestyńczyków zginęło w izraelskich atakach wymierzonych w palestyńskie ugrupowanie Islamski Dżihad – poinformowało we wtorek ministerstwo...

zobacz więcej

Izraelskie wojsko przekazało na Twitterze, że jego siły przeprowadziły atak na grupę przygotowującą wystrzelenie rakiet w stronę Izraela. W ataku zginęła co najmniej jedna osoba. Wspierane przez Iran radykalne ugrupowanie Palestyński Islamski Dżihad zidentyfikowało zabitego jako swojego bojownika.

Dzień wcześniej izraelskie siły przeprowadziły precyzyjny atak lotniczy na dom w mieście Gaza, gdzie – jak podano – mieszkał jeden z czołowych dowódców Islamskiego Dżihadu. W ataku zginął islamista Baha Abu Al-Atta wraz z żoną.

Ponadto w ataku sił izraelskich w stolicy Syrii, Damaszku, na dom innego przedstawiciela Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych – podała agencja Reutera.

W odpowiedzi Islamski Dżihad wystrzelił w ciągu dnia w kierunku Izraela ok. 200 rakiet – podaje Reuters. Część z nich przechwycił system antyrakietowy Żelazna Kopuła, jednak co najmniej 17 Izraelczyków zostało rannych.

źródło:
Zobacz więcej