Paweł Kukiz wraca na scenę

Paweł Kukiz został szefem Rady Koalicji Polskiej (fot. arch.PAP/Piotr Augustyniak)

Chcę wrócić do grania, (…) cieszenia się tym, co kocham. Tak po ludzku bardzo mi tego brakuje, przecież grałem przez 30 lat – mówi poseł Paweł Kukiz w rozmowie z „Faktem”. Swoją muzyczną karierę polityk zaczynał na początku lat 80.

Kukiz tłumaczy Jaruzelskiego: Może go złamali? Nie znamy jego intencji, to nie takie proste

– Pani ojca mogli już złamać po prostu, najnormalniej w świecie. Często pewne zdarzenia, pewne działania, które on – mówię o pani ojcu – prowadził,...

zobacz więcej

Kukiz poinformował, że zamierza dawać koncerty, a dochód z nich będzie przekazywać potrzebującym. – Chcę wrócić do grania nie jako formy zarobkowania, ale cieszenia się tym, co kocham – powiedział.

– Chciałbym potraktować muzykę jako autowyciszenie. Wiem, że to trudne do zrozumienia, bo brzmi jak paradoks, ale muzyka jest dla mnie jak cisza. To relaks, wentyl bezpieczeństwa – wyjaśnił.

Kukiz nadal będzie jednak obecny w polityce – we wtorek został szefem Rady Koalicji Polskiej, w skład której wchodzą szefowie sił sprzymierzonych z PSL. – Tworzymy ruch, który będzie alternatywą dla lewej i prawej strony. Chcemy jednoczyć jak najwięcej Polaków, którzy dążą do normalnego państwa – powiedział Kukiz.

źródło:

Zobacz więcej