RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tomczyk zaśpiewał hymn w Sejmie. „Tekst kolejnych zwrotek musiał sprawdzać na smartfonie”

– PO zachowała się triumfalnie i wykorzystała hymn narodowy, żeby podkreślić swój triumfalizm – powiedział w programie „Minęła 20” Krzysztof Bosak z Konfederacji. Nawiązał tu do zachowania posła PO Cezarego Tomczyka, który tuż po wyborze Tomasza Grodzkiego na marszałka Senatu zaintonował w sali sejmowej hymn Polski. – Mniej ważne było to, że poseł Tomczyk fałszował, bo nie każdy musi umieć śpiewać. Mnie bardziej raziło, że tekst kolejnych zwrotek musi sprawdzać na smartfonie – powiedział Kamil Bortniczuk z Porozumienia.

Tomasz Grodzki nowym marszałkiem Senatu

Tomasz Grodzki został nowym marszałkiem Izby Wyższej Parlamentu. Kandydaturę złożoną przez senatorów opozycji poparło 51 senatorów. Jego...

zobacz więcej

Poseł PO Cezary Tomczyk zaczął śpiewać hymn podczas posiedzenia Sejmu. Stało się to chwilę po tym, jak do posłów dotarła informacja, że na marszałka Senatu został wybrany przedstawiciel opozycji, Tomasz Grodzki.

– Jeden z posłów wszedł na mównicę, ogłosił, że Senat zdobyty i tam będzie teraz bastion obrony konstytucji, i zaintonował, z resztą lekko fałszując, hymn narodowy – opisywał sytuację Krzysztof Bosak z Konfederacji.

– Wszyscy wstaliśmy przez szacunek dla hymnu – powiedział i zauważył, że posłowie PiS hymnu nie śpiewali. Dodał, że jego ugrupowanie śpiewało, ale do triumfalizmu PO się nie przyłączają.

teraz odtwarzane
Poseł PO Cezary Tomczyk

Poseł Bosak przypomniał też, że inny parlamentarzysta Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, zwrócił uwagę, że takie zachowanie jak Tomczyka wskazuje na to, że w Sejmie uprawiane jest „partyjniactwo”.

Kamil Bortniczuk z Porozumienia powiedział, że też śpiewał hymn. – Mniej ważne było to, że poseł Tomczyk fałszował, bo nie każdy musi umieć śpiewać. Mnie bardziej raziło to, że tekst kolejnych zwrotek musi sprawdzać na smartfonie – podsumował Bortniczuk.

źródło:
Zobacz więcej