RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odzyskali luksusowe bmw. Akcja Straży Granicznej

To jeden z najdroższych pojazdów zatrzymanych w tym roku (fot. podlaski.strazgraniczna.pl)

Skradzione w Luksemburgu bmw o wartości 400 tys. zł odzyskali funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. To jeden z najdroższych pojazdów skonfiskowanych przez służby w tym roku.

Ukraiński weteran zatrzymany przez straż graniczną. Był ścigany listem gończym Interpolu

Straż graniczna zatrzymała na przejściu w Dorohusku Ihora Mazura, współpracownika ukraińskiego rzecznika praw człowieka i weterana wojny z Rosją....

zobacz więcej

Mężczyzna do kontroli przedstawił podrobiony rosyjski dowód rejestracyjny. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że auto może pochodzić z przestępstwa, kierowca wraz z pojazdem został zatrzymany.

Mundurowi przeszukali samochód. Funkcjonariusze znaleźli u cudzoziemca tzw. łamak do stacyjek samochodowych oraz brelok wypożyczalni samochodów z siedzibą w Luksemburgu. Auto poddano szczegółowej kontroli pod kątem legalności pochodzenia.

Funkcjonariusze mieli już pewność, że samochód jest poszukiwany. Wartość odzyskanego BMW X5 XDRIVE 30D oszacowano na 400 tys. zł.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Olecku.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 77 pojazdów o wartości ponad 7 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej