Raport

Epidemia koronawirusa

Ksiądz odpowiada posłowi Konfederacji: Nie miałbym oporu, by zapalić świecę na menorze

Berkowicz wytknął politykom PiS udział w żydowskim obrzędzie (fot. Shutterstock/blueeyes)

Jestem księdzem katolickim i nie miałbym oporu, aby zapalić świecę na menorze. Zresztą mam ją w domu. Wchodząc do synagogi lub idąc pod Ścianę Płaczu, ubieram jarmułkę – tak napisał ks. Janusz Chyła. To reakcja na tweet posła Konfederacji Konrada Berkowicza, który wytknął politykom PiS udział w obrzędzie zapalania chanukowej świecy.

Polityk Konfederacji zamieścił na Twitterze zdjęcie przedstawiające prezydenta Lecha Kaczyńskiego w jarmułce podczas obrzędu zapalania chanukowych świec. Była to reakcja na wypowiedź internauty, który prawdopodobnie chciał nawiązać do zachowania Berkowicza. Przyszły poseł podczas jednej z debat przedwyborczych próbował założyć kontrkandydatce jarmułkę na głowę.

To właśnie na ten wpis zareagował ks. Janusz Chyła. Niektórzy internauci wyrażali wątpliwość, czy kapłan powinien brać udział w obrzędach niechrześcijańskich, jednak ks. Chyła zapewniał, że „w pełni mieści się” to w ramach przestrzegania pierwszego przykazania („Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” – red.).

źródło:
Zobacz więcej