RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Połamali tabernakulum, ukradli hostię. Kolejny zbezczeszczony kościół we Francji

W kościele w Tonnay-Charente rozbito tabernakulum z hostią. (fot. Facebook/Eric Authiat)
W kościele w Tonnay-Charente rozbito tabernakulum z hostią. (fot. Facebook/Eric Authiat)

Kościół w 6-tys. miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Do profanacji doszło w minioną sobotę.

Profanacja rocznicy – dyskoteka LGBT pod oknem papieskim [WIDEO]

Hałaśliwa dyskoteka pod oknem papieskim na Franciszkańskiej – tak środowiska LGBT w Krakowie „uczciły” 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na...

zobacz więcej

– Tabernakulum zostało połamane, hostia i monstrancja – skradzione – poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

– Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. To obraza dla katolików – podkreślił hierarcha.

Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież – informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

– Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 18, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła – powiedział burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby – przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant.

Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej