Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Agresywny słoń złapany po latach. Miał zabić kilkadziesiąt ludzi [WIDEO]

Urzędnicy podejrzewają, że zwierzę atakowało okoliczne wioski od 2016 roku (fot. Shutterstock/ Sergey Uryadnikov)

Po intensywnych poszukiwaniach udało się namierzyć i złapać agresywnego słonia wędrującego po stanie Asam w północno-wschodnich Indiach. Zdaniem urzędników w ciągu kilku lat zwierzę zabiło ponad 50 ludzi.

Słonica zabiła swojego opiekuna. Za karę powieszono ją na „szubienicy”

Społeczność małego amerykańskiego miasteczka Erwin w stanie Tennessee do dziś próbuje się uporać ze swoją przeszłością. Ponad 100 lat temu wykonano...

zobacz więcej

Słoń został nazwany przez lokalną społeczność „Laden”, co miało być nawiązaniem do byłego lidera Al-Kaidy Osamy bin Ladena. Jak informuje portal indiatoday.in, słoń wędrował samotnie w okolicach miasta Goalpara w stanie Asam, gdzie w ciągu ostatnich trzech dni zabił pięcioro ludzi.

Urzędnicy podejrzewają, że zwierzę atakowało okoliczne wioski od 2016 r., przyczyniając się do śmierci ponad 50 osób. Słoń został porzucony przez własne stado z powodu agresywnego zachowania.

Według agencji AFP „Laden” został złapany w poniedziałek. W jego namierzeniu pomogły drony i sześć oswojonych słoni, które od soboty przeczesywały pobliski las. Zwierzęciu wstrzyknięto dwie strzykawki ze środkiem uspokajającym.

Urzędnicy zapowiedzieli, że decydując się na miejsce przeniesienia „Ladena” wezmą po uwagę zarówno dobro ludzi, jak i słonia.

źródło:
Zobacz więcej