Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Trener polskich skoczków ogłosił skład na zawody w Wiśle

Kamil Stoch to lider polskiej kadry skoczków narciarskich. (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Rozpoczęcie sezonu zimowego w skokach narciarskich zbliża się wielkimi krokami. W piątek 22 listopada na skoczni narciarskiej w Wiśle Malince 13 reprezentantów Polski powalczy o punkty w Pucharze Świata. Trener Michal Doleżal podał skład kadry Biało-Czerwonych.

Bańka: Doping jest nowotworem, który toczy globalny sport

– Około 10 proc. medalistów z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro pochodziło z krajów, które w sposób lekceważący podchodziły do polityki...

zobacz więcej

Czeski szkoleniowiec nie boi się ryzyka. Wśród reprezentantów Polski, którzy poskaczą w Wiśle, znalazło się dwóch debiutantów – Adam Niżnik oraz Kacper Juroszek. Oprócz nich, Doleżal powołał na inauguracyjne zawody: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę, Klemensa Murańkę, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę oraz Tomasza Pilcha.

Start serii kwalifikacyjnej zaplanowano na piątek 22 listopada, na godzinę 18:00. W sobotę 23 listopada o godzinie 16:00 rozegrany zostanie pierwszy konkurs drużynowy w tym sezonie. Wcześniej niż w latach ubiegłych rozpoczną się niedzielne zawody indywidualne (11.30).

źródło:

Zobacz więcej