RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najpierw bójka, potem zakaz gry dla Sterlinga

Sterling (z prawej) pokłócił się z Gomezem podczas meczu ligowego. Na zgrupowaniu w ruch poszły pięści. (fot. PAP/EPA/PETER POWELL)

Piłkarz reprezentacji Anglii, Raheem Sterling nie wystąpi w czwartkowym meczu eliminacji mistrzostw Europy w Londynie przeciwko Czarnogórze. Pomocnik Manchesteru City pobił się na treningu z Joe Gomezem z Liverpoolu.

Słynne „rewolwery” Piątka zastrzeżonym znakiem towarowym

Krzysztof Piątek, napastnik polskiej reprezentacji piłki nożnej, na co dzień grający we włoskim AC Milan, skorzystał z nowelizacji prawa...

zobacz więcej

Obaj piłkarze spotkali się w niedzielę w szlagierze ligowym na stadionie Anfield Road, gdzie Liverpool wygrał z Manchesterem City 3:1. Tam doszło do pierwszych przepychanek. W poniedziałek, już podczas zgrupowania reprezentacji Anglii, w ruch poszły pięści. Kilku zawodników musiało rozdzielić skaczących sobie do oczu Sterlinga i Gomeza.

– Podjęliśmy decyzję o niepowoływaniu Raheema na spotkanie z Czarnogórą. Jednym z naszych atutów było uchronienie drużyny narodowej przed rywalizacją klubową. Niestety, emocje z niedzielnego meczu wciąż były żywe – oświadczył w komunikacie selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southhgate.

Sterling ma szanse na opamiętanie. Pozostanie z zespołem w czasie przygotowań do meczu z Czarnogórą oraz kolejnego, z Kosowem.

źródło:

Zobacz więcej