Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Klub PSL-Koalicja Polska wybrał przewodniczącego

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został przewodniczącym klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska – przekazał poseł tego klubu Paweł Kukiz. Rekomendacje PSL na wicemarszałków Sejmu i Senatu uzyskali poseł Piotr Zgorzelski i senator Michał Kamiński

Kosiniak-Kamysz mówi o Trybunale Stanu dla prezydenta Dudy

Trzeba sprawdzić, czy Andrzeja Dudy nie należy postawić przed Trybunałem Stanu – powiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” lider PSL Władysław...

zobacz więcej

We wtorek przed południem zebrał się klub parlamentarny PSL-Koalicji Polskiej. Przewodniczącym klubu został Kosiniak-Kamysz. Kandydatami na wicemarszałków Senatu i Sejmu zostali Michał Kamiński i Piotr Zgorzelski.

– Pierwszą decyzją, jaką podjął klub parlamentarny, była chęć kontynuowania budowy Koalicji Polskiej skupionej w klubie parlamentarnym, ale rozszerzonej również o nowe środowiska, które zgłaszają się do nas. Oprócz środowiska PSL, Kukiz'15, Unii Europejskich Demokratów, Konserwatystów Marka Biernackiego i samorządowców bezpartyjnych również nowe środowiska, o których będziemy informować, chcą dołączyć do Koalicji Polskiej – powiedział dziennikarzom po posiedzeniu klubu Kosiniak-Kamysz.

Jak przekazał powołano Radę Koalicji Polskiej, w skład której wchodzą szefowie poszczególnych ugrupowań, a Kukiz został szefem tej Rady. – To jest gwarancja budowy i ciągłości trwania Koalicji. Kukiz nie chciał objąć funkcji w Sejmie, chce być z ludźmi, chce być w terenie i funkcja szefa Rady mu to umożliwi – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Rekomendacje PSL na wicemarszałków Sejmu i Senatu uzyskali poseł Piotr Zgorzelski i senator Michał Kamiński – poinformował Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz poinformował też, że kandydatem PSL do komisji ds. służb specjalnych będzie poseł Marek Biernacki.

Zapewnił również, że środowisko koalicjanta PSL Pawła Kukiza będzie miało możliwość obsadzenia większości stanowisk szefów komisji sejmowych, które przypadną klubowi PSL-Koalicja Polska.

Poinformował także, że funkcję rzecznika klubu obejmie – w miejsce Jakuba Stefaniaka – Miłosz Motyka.

źródło:

Zobacz więcej