Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

O 60 wypadków i 100 rannych mniej niż przed rokiem. Policja podsumowała długi weekend

Zatrzymano ponad 1300 kierujących pod wpływem alkoholu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Listopadowy długi weekend na drogach był spokojniejszy niż przed rokiem. Z danych policji wynika, że od piątku do poniedziałku doszło do 234 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 274 zostały ranne. To o połowę mniej ofiar śmiertelnych niż przed rokiem.

Czternaście osób zatrzymanych, rannych trzech policjantów. Bilans marszu we Wrocławiu

14 osób zatrzymanych oraz pięć osób rannych – w tym trzech policjantów – to bilans poniedziałkowego Marszu Polaków, który został zorganizowany...

zobacz więcej

Podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji powiedział, że było też o 60 wypadków i 100 rannych mniej niż rok temu. 11 listopada doszło do kilkudziesięciu wypadków, ale nie zginęła ani jedna osoba.

Radosław Kobryś podkreśla, że w świąteczne dni ruch samochodów nie był znacząco mniejszy niż przed rokiem. Liczba osób, którym odebrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, była czterokrotnie większa niż rok temu. Zatrzymano też ponad 1300 kierujących pod wpływem alkoholu.

Policja od piątku prowadziła wzmożone kontrole w ramach akcji „Listopadowy weekend”, organizując między innymi tak zwane kaskadowe pomiary prędkości.

źródło:
Zobacz więcej