Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Mosbacher: Świętujemy przystąpienie Polski do programu bezwizowego USA [WIDEO]

– Świętujemy dziś przystąpienie Polski do amerykańskiego programu bezwizowego; to wyjątkowy dzień – powiedziała we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Ambasador USA w Święto Niepodległości: Niech Bóg błogosławi Polskę!

„Gratulacje z okazji Dnia Niepodległości dla naszych polskich przyjaciół! W tym dniu szczególnie doceniamy, jak bliskie są nasze relacje. W imieniu...

zobacz więcej

W symbolicznej inauguracji na warszawskim Lotnisku Chopina programu ruchu bezwizowego wzięli udział m.in. ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild, prezes PLL LOT Rafał Milczarski i szef Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski.

– Świętujemy dziś przystąpienie Polski do amerykańskiego programu bezwizowego; to wyjątkowy dzień – powiedziała ambasador USA.

Mikołaj Wild zaznaczył, że od 11 listopada można podróżować do Stanów Zjednoczonych - naszego wielkiego sojusznika - bez zbędnych formalności. – Setki milionów złotych zostaną zaoszczędzone przez naszych turystów i biznesmenów, a podróż do USA stanie się efektywniejsza – dodał.

Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski podziękował ambasador USA, którą nazwał „aniołem stróżem” kampanii prowadzonej przez przewoźnika. – Jestem głęboko przekonany, że bez takiego przyjaciela, jakiego mamy w Georgette, ta akcja by się nie udała i nie mielibyśmy dzisiaj tego ogromnego sukcesu – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej