RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Alarmy rakietowe w Izraelu. Ambasador RP apeluje do Polaków o ostrożność

W izraelskim nalocie zginął szef palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (fot. Majdi Fathi/NurPhoto via Getty Images)
W izraelskim nalocie zginął szef palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (fot. Majdi Fathi/NurPhoto via Getty Images)

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski zwrócił się na Twitterze do Polaków przebywających w Izraelu o zachowanie ostrożności. W izraelskim nalocie zginął szef palestyńskiego Islamskiego Dżihadu – Baha Abu Al-Ata. W odpowiedzi doszło do palestyńskiego ostrzału ze Strefy Gazy.

Cios w Islamski Dżihad. Nie żyje jeden z liderów organizacji terrorystycznej

Jeden z czołowych dowódców wspieranego przez Iran radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad zginął w Strefie Gazy w rezultacie „precyzyjnego...

zobacz więcej

„Ważna informacja dla wszystkich Polaków przebywających obecnie w Izraelu. Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz” – napisał ambasador.

Ambasada Izraela w Polsce informuje na Twitterze: „Alarmy rakietowe w południowym i środkowym Izraelu; miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte; Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność”.

Ataki rakietowe na Izrael ze Strefy Gazy nastąpiły po precyzyjnym ataku lotniczym izraelskich sił na dom w Strefie jednego z czołowych dowódców, wspieranego przez Iran radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej