Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Ogromne utrudnienia na Dworcu Głównym w Krakowie. Pociągi z kilkugodzinnymi opóźnieniami

Z nieustalonych dotąd przyczyn przedłużyły się nocne prace modernizacyjne (fot. Shutterstock/Robson900)

Stabilizuje się sytuacja w krakowskim węźle kolejowym. Opóźnienia w kursowaniu pociągów na stacji Kraków Główny, spowodowane wydłużeniem nocnych prac modernizacyjnych, mogą potrwać do godzin popołudniowych – podał Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK.

Czołowe zderzenie pociągów. Maszynista najpewniej zignorował zakaz jazdy

Co najmniej 15 osób poniosło śmierć, a ponad 40 zostało rannych w rezultacie czołowego zderzenia dwóch pociągów w Bangladeszu – poinformowały...

zobacz więcej

Z powodu nieplanowanego wydłużenia przez wykonawcę nocnych prac modernizacyjnych sieci trakcyjnej, pociągi we wtorek do godziny 7 nie odjeżdżały, ani nie dojeżdżały do stacji Kraków Główny. O godzinie 7 przywrócono zasilanie, ale pociągi notują kilkudziesięciominutowe opóźnienia. Część składów regionalnych jest przekierowywana na stację Kraków Płaszów.

Jak poinformował Hamarnik, pracuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, którego zadaniem jest sprawne zarządzanie ruchem pociągów i jak najszybsze przywrócenie rozkładu jazdy. Działania będą trwały do godzin popołudniowych.

Największe zmiany dotyczą pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Bieżące informacje są przekazywane podróżnym przez przewoźników oraz system dynamicznej informacji na stacjach i przystankach.

źródło:
Zobacz więcej