RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sondaż parlamentarny. PiS z poparciem wyższym niż w wyborach

Badanie Instytutu Pollster (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Prawo i Sprawiedliwość ma prawie dwukrotną przewagę nad Koalicją Obywatelską – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”. – Platforma Obywatelska, która schowana jest pod nazwą KO, słabnie – komentuje jego wyniki politolog prof. Antoni Dudek.

Praca, zakupy, Twitter. Od czego uzależniają się Polacy

Prawie co 10. Polak jest uzależniony od pracy – wynika z najnowszych badań CBOS. Jest nas ponad milion uzależnionych od zakupów, prawie pół miliona...

zobacz więcej

Z badania wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 46,43 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem 24,96 proc.

Na trzecim miejscu jest Sojusz Lewicy Demokratycznej – Lewica, na który swój głos chce oddać 12,65 proc. biorących udział w badaniu.

Do Sejmu weszłoby też Polskie Stronnictwo Ludowe (8,83 proc. poparcia) oraz Konfederacja z wynikiem 5,71 proc. „Inną partię” wskazało 1,42 proc. badanych.
,br> Jak komentuje „Super Express”, „wystawienie byłych posłów PiS Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza jako kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie zaszkodziło partii Jarosława Kaczyńskiego”. Przewaga PiS nad KO od czasu październikowych wyborów parlamentarnych rośnie – zauważa „SE”.

Gazeta cytuje też politologa prof. Antoniego Dudka, który komentując wyniki badania stwierdził, że „PO, która schowana jest pod nazwą Koalicji Obywatelskiej, słabnie”. – Jest pogrążona w głębokim kryzysie wokół przywództwa Grzegorza Schetyny i wyłonienia kandydata na prezydenta. PiS nie ma tego problemu, ma silnego lidera – komentuje Dudek.

Badanie zrealizowano w dniach 5-6 listopada na próbie 1099 dorosłych Polaków.

źródło:
Zobacz więcej