Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prezydent podziękował organizatorom i uczestnikom obchodów święta niepodległości

Prezydent Andrzej Duda również uczestniczył w uroczystościach (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom dzisiejszych obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w tak wielu miastach i miejscowościach w całej Polsce, ogromnie dziękuję za trud i zaangażowanie – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Premier świętował ze swoimi dziećmi. Wzruszające zdjęcia

„Moje kochane Dzieci podziwiały dzisiaj defiladę wojskową stojąc niedaleko Grobu Nieznanego Żołnierza” – napisał na Facebooku premier RP, Mateusz...

zobacz więcej

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu w 1918 r.

Jak co roku, 11 listopada w całym kraju odbyły się liczne wydarzenia upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. W poniedziałek wieczorem prezydent Andrzej Duda opublikował na Twitterze wpis, w którym podziękował organizatorom i uczestnikom tegorocznych obchodów.

„Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom dzisiejszych obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w tak wielu miastach i miejscowościach w całej Polsce, ogromnie dziękuję za trud i zaangażowanie. Niech żyje Niepodległa Rzeczpospolita!” - napisał prezydent.

Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Przywrócono je w marcu 1989 r. na mocy ustawy – od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

źródło:

Zobacz więcej