RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słynne „rewolwery” Piątka zastrzeżonym znakiem towarowym

Najbliższy mecz reprezentacji Polski – 16 listopada. Na wyjeździe zagramy z Izraelem (fot. TF-Images/Getty Images)

Krzysztof Piątek, napastnik polskiej reprezentacji piłki nożnej, na co dzień grający we włoskim AC Milan, skorzystał z nowelizacji prawa patentowego i zastrzegł swoją „cieszynkę” – słynne rewolwery – jako ruchomy znak towarowy. Skrzyżowane, oddające charakterystyczne „strzały” ręce naszego zawodnika stały się już jego znakiem rozpoznawczym, od którego pochodzi nawet nadany mu przydomek – „Il Pistolero”.

Lewandowski znów zostanie tatą? Po bramce wyraźnie chciał coś przekazać

Bramkowa passa Lewandowskiego nie ustaje. Najciekawsze jednak to, co Robert przekazał po golu. Grający w Bayernie Monachium polski piłkarz strzelił...

zobacz więcej

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa własności przemysłowej poszerza katalog ułatwień w chronieniu swoich wynalazków, znaków towarowych czy wzorów użytkowych. Z takiej możliwości skorzystał także Krzysztof Piątek, o czym w rozmowie z portale ŚląskiBiznes.pl poinformowała Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP.

– W marcu była poprzednia nowelizacja ustawy, która wprowadziła nowe kategorie znaku, takie jak znaki multimedialne. Ku uciesze fanów piłkarza Piątka chcę poinformować, że właśnie zarejestrował swoją cieszynkę jako znak towarowy ruchomy, w różnych wariantach – powiedziała Demby-Siwek.

Teraz, by móc „postrzelać” swoim zastrzeżonym znakiem towarowym Krzysztof Piątek musi tylko strzelać bramki. A z tym jest trudniej niż w poprzednim sezonie. W niedzielnym meczu Serie A piłkarze Milanu, mimo świetnej gry, przegrali w Turynie z Juventusem 0:1, a Piątek po raz kolejny opuszczał boisko bez zdobytej bramki. Oddał co prawda cztery strzały na bramkę Szczęsnego – w tym trzy celne – ale kiedy schodził z boiska, sprawozdawcy telewizyjni skomentowali: „kolejny słaby mecz Polaka”.

W tym sezonie Serie A Piątek strzelił tylko trzy bramki, z czego dwie – z rzutów karnych.

Reprezentacja Polski 16 listopada zmierzy się na wyjeździe z Izraelem, a trzy dni później podejmie Słowenię. Przed drugim meczem do kadry dołączy obrońca Łukasz Piszczek, który 19 listopada rozegra pożegnalne spotkanie w drużynie narodowej. Polska jest liderem grupy G. Biało-Czerwoni są pewni awansu na przyszłoroczny turniej.

źródło:
Zobacz więcej