Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pijany Meksykanin busem wiózł 16 pasażerów

Pasażerów ukarano mandatami (fot. Policja Wielkopolska)

Pijany Meksykanin osobowym busem przewoził 16 pasażerów. W aucie jest miejsc na osiem osób. Mężczyzna został zatrzymany po rutynowej kontroli drogówki ze Środy Wielkopolskiej. Pasażerów ukarano mandatami.

Kierował mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Policja zatrzymała 15–latka

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 15–latek zatrzymany przez policję w Złotowie (woj. wielkopolskie). Nastolatek spowodował kolizję. Na...

zobacz więcej

O nietypowej kontroli drogowej poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

„Policjanci z drogówki mają zagadkę. Ilu Meksykanów mieści się w oplu? Odpowiedź - 17. Jeden z nich, kierowca, na domiar pijany. Trochę ich żal, bo przyjechali zarobić na życie. Z drugiej jednak strony ciekawe, co na to ich pracodawca?” – napisał na Twitterze Borowiak.

Asp. sztab. Michał Szymurski z KPP w Środzie Wielkopolskiej powiedział, że do zatrzymania mężczyzny doszło rano.

– Podczas patrolu drogi nr 11 policjanci ujawnili pojazd bus marki Opel i zauważyli, że znajduje się w nim duża liczba osób w kamizelkach pracowniczych. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że w środku znajduje się 17 osób, w tym kierowca – powiedział.

Jak dodał, mężczyzna kierujący pojazdem został przebadany na zawartość alkoholu we krwi - i jak się okazało - miał ok. 0,6 promila alkoholu.

– Kierowca został zatrzymany, a pasażerowie zostali ukarani mandatami za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Kierowca po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany w obecności biegłego tłumacza i wówczas zostaną mu przedstawione zarzuty – podkreślił. Zatrzymany pojazd dostosowany jest do przewozu dziewięciu osób. W trakcie kontroli okazało się, że pasażerowie siedzieli ściśnięci m.in. na drewnianych taboretach.

Szymurski zaznaczył, że wszystkie osoby, które podróżowały pojazdem, były pochodzenia meksykańskiego. Dodał, że osoby te przebywają w Polsce legalnie, na wizach pracowniczych.

źródło:
Zobacz więcej