Przemycali migrantów przez granicę z Francją. Policja zatrzymała sześciu przemytników

Policja nie ma danych, ilu dokładnie migrantów udało się przemycić (fot.pixabay.com/4711018)

Włoska policja zatrzymała sześciu przemytników, którzy organizowali przerzut migrantów przez granicę do Francji, w tym przez góry. Wszyscy zatrzymani członkowie gangu, który działał na całej północy Włoch, to Irakijczycy.

Przemycali ludzi w ciężarówkach przez polską granicę. Decyzja o areszcie

Dziewięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przerzutem cudzoziemców z Rumunii przez Polskę na zachód...

zobacz więcej

Operację pod kryptonimem „Connecting Europe” przeciwko przemytnikom przeprowadzono m. in. w Aoście, Turynie i Wenecji.

Gang, załatwiając fałszywe dokumenty, przerzucał przez granicę włosko-francuską nielegalnych imigrantów. Zmierzali oni z wybrzeży na południu lub tzw. szlakiem bałkańskim, na północ Europy.

Migranci płacili za przerzut 1–10 tys. euro – podali śledczy na konferencji prasowej. Dodali, że grupa przestępcza działała niczym „biuro podróży”, zajmując się każdym aspektem przemytu, od transportu po nocleg.

Kurierzy wykorzystywali w tym celu przede wszystkim górskie szlaki w Dolinie Aosty i Piemoncie, w tym przez tunel w rejonie Mont Blanc. Przeprowadzali także ludzi przez punkty graniczne znane z tego, że nie dokonuje się tam drobiazgowych kontroli.

źródło:
Zobacz więcej