Atak na chrześcijan w Pakistanie. 30 mężczyzn wtargnęło do kościoła

Atak wywołał strach wśród około 50 rodzin chrześcijańskich (fot. Brian Lawless/PA Images via Getty Images)

Ponad 30 mężczyzn wtargnęło do kościoła św. Dominika w jednej z wiosek w prowincji Pendżab w Pakistanie. Napastnicy zniszczyli bramę i zrzucili ze ściany krzyż. Pretekstem stał się konflikt o budynek kościelny, który ich zdaniem nie otrzymał oficjalnego zatwierdzenia.

Indie i Pakistan uruchomią „korytarz religijny” dla pielgrzymów

Indie i Pakistan podpisały umowę o uruchomieniu „korytarza religijnego”, który pozwoli pielgrzymom z Indii odwiedzać świątynię sikhów w Pakistanie....

zobacz więcej

Atak wywołał strach wśród około 50 rodzin chrześcijańskich w liczącej 4 tys. muzułmanów wiosce.

– Co najmniej cztery patrole policji były obecne we wsi podczas zdarzenia, ale żaden z nich nie zdecydował się na interwencję; nikt też nie został później zatrzymany – powiedział miejscowy nauczyciel religii. – W naszym społeczeństwie muzułmanie zawsze są po stronie zwycięskiej – dodał.

Zdaniem lokalnych przywódców kościelnych ten atak i poprzednie pokazują rosnącą tendencję do przemocy i dyskryminacji mniejszości religijnych przez muzułmańską większość. – Religia jest często używana do podżegania do przemocy. Mniejszościom odmawia się należnych im praw. Stało się to normą w Pakistanie – twierdzą duchowni.

Władze kościelne składają teraz wniosek o rejestrację kościoła. Budynek został postawiony na prywatnej działce, którą w 2007 r. podarował Kościołowi jeden z chrześcijańskich mieszkańców wioski. Muzułmanie zgodzą się na działalność kościoła w tym miejscu dopiero po wydaniu odpowiedniej zgody przez zarząd budownictwa. Ich zdaniem budynek został postawiony bez konsultacji ze społecznością.

źródło:
Zobacz więcej