RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Z zazdrości zabił studentkę. Jego nazwisko znika z uczelni

Kobieta została zastrzelona, profesor próbował ukryć fragmenty ciała w kanale (fot. Peter Kovalev\TASS via Getty Images)

Instytut Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych w Lyonie wykluczył ze swej rady naukowej petersburskiego historyka Olega Sokołowa – poinformowała niezależna rosyjska telewizja Dożd. Naukowiec jest podejrzany o drastyczne zabójstwo.

Warszawa. Na przepustce udusił narzeczoną i jej synka

We wtorek o godz. 10 w Sądzie Okręgowym w Warszawie rusza proces w sprawie podwójnego zabójstwa. Według prokuratury Artur K. podczas pobytu na...

zobacz więcej

Francuska uczelnia poinformowała na swojej stronie internetowej, że „z przerażeniem dowiedziała się z mediów o okrutnej zbrodni popełnionej prawdopodobnie przez Sokołowa” i podjęła decyzję o bezzwłocznym pozbawieniu go stanowiska w radzie naukowej.

Według mediów nazwisko naukowca znikło wcześniej ze strony internetowej Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego. Organizacja ta, w której władzach zasiada minister kultury Rosji Władimir Miedinski, zapewniła ze swej strony, że wbrew doniesieniom medialnym Sokołow nie był z nią związany.

Sokołow określany jest jako jeden z liderów ruchu rekonstrukcji historycznych w Rosji. Znany w Petersburgu historyk, wykładowca tamtejszego uniwersytetu, ma status podejrzanego w sprawie dotyczącej zabójstwa jego 24-letniej partnerki, która wcześniej była jego studentką.

O zatrzymaniu Sokołowa media powiadomiły w weekend; podały również, że przyznał się on do winy. Według tych doniesień kobieta została zastrzelona, a sprawca próbował ukryć fragmenty ciała w jednym z kanałów. Motywem zbrodni – według prasy – miała być zazdrość.

źródło:

Zobacz więcej