W Niemczech rośnie liczba bezdomnych. Są wśród nich dzieci i młodzież

Wśród bezdomnych w Niemczech aż osiem procent stanowi nieletnia młodzież i dzieci (fot. Shutterstock/ Roman Bodnarchu)

Według ujawnionych danych Niemieckiego Związku Pomocy Bezdomnym, w 2018 r. w Niemczech prawie 680 tys. osób nie miało miejsca stałego zameldowania, z czego ponad 41 tys. żyło na ulicy. Jest to wzrost o ponad 4 proc. w stosunku do 2017 r.

Rodzice zostawili dzieci bezdomnym nad rzeką. „Przez tydzień żyły jak Mowgli”

3-letni Andrey i jego 2-letni brat Maksim spędzili tydzień w obozie bezdomnych w Zaporożu w południowo-wschodniej części Ukrainy. Chłopcy zostali...

zobacz więcej

Wśród bezdomnych w Niemczech aż 8 proc. stanowi nieletnia młodzież i dzieci. Dyrektor Związku Pomocy Bezdomnym Werena Rosenke twierdzi, że przyczyną coraz większej bezdomności jest pogłębiające się w społeczeństwie ubóstwo i zbyt mała ilość budowanych tanich mieszkań komunalnych.

– Szczególnie brakuje mieszkań dla obywateli o niskich dochodach oraz dla osób spłacających wysokie bankowe kredyty i inne zobowiązania – powiedziała Werena Rosenke gazetom grupy medialnej „Funke”. Jej zdaniem najbardziej zagrożeni bezdomnością są rodzice samotnie wychowujący dzieci i młodzi, samotni ludzie.

W Niemczech za bezdomną uważa się osobę, która nie ma żadnej umowy o najem lokalu. Ludzie ci najczęściej żyją w schroniskach, u przyjaciół lub w różnych obiektach komunalnych. Wśród tej grupy niemieckie statystyki wyodrębniają osoby, które żyją na ulicy.

źródło:
Zobacz więcej