RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Podczas starć w Hongkongu podpalono mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala [WIDEO]

Hongkońskie media opisują dzisiejsze wydarzenia jako eskalację przemocy i chaos na ulicach byłej brytyjskiej kolonii (fot. Twitter/HuXijin_GT)

Brutalne starcia uczestników antyrządowych protestów w Hongkongu z tamtejszą policją. Policja postrzeliła jednego z demonstrantów. Podczas sprzeczki przeciwników i zwolenników hongkońskich władz doszło też do podpalenia mężczyzny.

Demonstranci w Hongkongu zaatakowali redakcję agencji Xinhua

Protestujący w Hongkongu przeciwnicy władz zaatakowali miejscowy oddział chińskiej państwowej agencji prasowej Xinhua. Doszło do starć między...

zobacz więcej

Drastyczne zdjęcia dokumentujące zajście opublikowano w mediach społecznościowych. Podczas sprzeczki demonstrantów z mężczyzną, który najprawdopodobniej krytykował protesty, jeden z uczestników incydentu oblał go łatwopalną substancją i podpalił.

Poszkodowany przebywa w szpitalu. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Policjant postrzelił też dziś uczestnika protestów. Student jednego z hongkońskich uniwersytetów w poważnym stanie trafił do szpitala.

Policja ponownie użyła armatek wodnych i gazów łzawiących. Hongkońskie media opisują wydarzenia jako eskalację przemocy i chaos na ulicach byłej brytyjskiej kolonii.

źródło:
Zobacz więcej