RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ale zima! Śnieg zasypał południe. Czytelnicy podzielili się zdjęciami [GALERIA]

W pozostałych częściach kraju mogą wystąpić intensywne opady deszczu (fot. Twoje Info)

Prognoza pogody na najbliższe dni pokazuje, że niemal codziennie na południu kraju może sypać śnieg. Najwięcej białego puchu mogą spodziewać się mieszkańcy województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W pozostałych częściach kraju mogą wystąpić intensywne opady deszczu.

Setki lodowych kul na plaży. Piękne zjawisko na fińskiej wyspie

Niecodzienne zjawisko w Finlandii. Brzeg wyspy Hailuoto w Zatoce Botnickiej pokryły lodowe kule przypominające jaja albo piłki. Niezwykły widok...

zobacz więcej

Dziś zachmurzenie umiarkowane, we wschodniej połowie kraju oraz na Pomorzu Wschodnim okresami duże i tam opady deszczu. Rano na zachodzie kraju mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, na Dolnym Śląsku również osadzające szadź. Na termometrach od 6°C na północnym wschodzie oraz Pojezierzu Pomorskim do 9°C, 10°C na południowym zachodzie.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na południowym wschodzie. Za wyjątkiem wschodu, miejscami opady deszczu, na Dolnym Śląsku prognozowana suma opadów do 10 mm. Na Przedgórzu Sudeckim opady deszczu ze śniegiem. W Sudetach pojawi się śnieg. Na termometrach od 6°C, 7°C na północy oraz krańcach zachodnich Dolnego Śląska do 11°C, 12°C na południowym wschodzie oraz miejscami na południu kraju. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie dziś 1003 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Dużo śniegu już leży m.in. Sidzinie i w Zakopanem w województwie małopolskim. TOPR ogłosił w niedzielę w Tatrach pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Zdjęciami z tamtych miejscowości pochwalili się z nami nasi czytelnicy.

źródło:
Zobacz więcej