RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Abp Gądecki: Powinniśmy dawać świadectwo miłości do naszej Ojczyzny

Abp Gądecki podkreśla też, że szczególnie powinniśmy pamiętać o pokoleniach Polaków, które przyczyniły się do odbudowy polskiej państwowości (fot. PAP/Rafał Guz)
Abp Gądecki podkreśla też, że szczególnie powinniśmy pamiętać o pokoleniach Polaków, które przyczyniły się do odbudowy polskiej państwowości (fot. PAP/Rafał Guz)

Arcybiskup Stanisław Gądecki w dniu Narodowego Święta Niepodległości wskazuje, że każdy z nas powinien dawać świadectwo miłości do ojczyzny, czyli „do wszystkiego, co Polskę stanowi”. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski dodaje, że rocznica odzyskania niepodległości to nasze wielkie święto.

Narodowe Święto Niepodległości na antenach Telewizji Polskiej

Transmisje głównych uroczystości państwowych z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, filmy dokumentalne i fabularne,...

zobacz więcej

W opublikowanym na stronach internetowych Konferencji Episkopatu Polski oświadczeniu arcybiskup Stanisław Gądecki podkreśla, że dziś w modlitwie szczególnie powinniśmy pamiętać o pokoleniach Polaków, które przyczyniły się do odbudowy polskiej państwowości oraz krzewiły oświatę i kulturę. – Zgodnie z wielowiekową tradycją sprawy dotyczące ojczyzny otaczamy naszą modlitwą – zaznacza.

– Potrzeba abyśmy dawali świadectwo miłości do naszej Ojczyzny, czyli miłości do wszystkiego co Polskę stanowi – powiedział arcybiskup Stanisław Gądecki z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak mówi przewodniczący Episkopatu, u progu setnej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II i przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego powinniśmy pamiętać o tym, jaką miłością darzyli oni ojczyznę.

Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca też uwagę na istotną rolę duchownych w historii Polski i drodze do odzyskania niepodległości. Jak mówi, „duchowieństwo pracowało zarówno nad świętością naszego narodu, jak również nad jego rozwojem gospodarczym i kulturalnym, a gdy trzeba było broniło niepodległości Polski”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej