„Musimy iść drogą ku silniejszej i szczęśliwszej Polsce”

Musimy iść drogą ku silniejszej i szczęśliwszej Polsce, bardziej liczącej się w Europie i na świecie – powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. To musi być droga przeprowadzona w sposób roztropny, rozumny, ale jednocześnie z pełną gotowością do czynu i działania – dodał.

Urodziny Niepodległości Polski! Jak je uczcisz?

W poniedziałek urodziny Polski. Pokaż, jak je uczcisz. Jeśli wywiesiłeś flagi na swoim domu, zrób zdjęcie lub nagraj krótki filmik i przyślij go...

zobacz więcej

Kaczyński podkreślił w przemówieniu na Placu Piłsudskiego, że musimy iść drogą, która prowadzi, ku „Polsce silniejszej i szczęśliwszej”. – Szczęśliwszej dla obywateli, silniejszej, bardziej liczącej się w Europie i świecie – podkreślił prezes PiS.

Według niego, ta droga jest trudna. – Droga, której się przeciwstawiają w Polsce i na zewnątrz – zaznaczył.

– I to musi być droga przeprowadzona w sposób roztropny, rozumny, ale jednocześnie z pełną gotowością do czynu, z pełną gotowością do działania, z odwagą. Tą samą odwagą, którą kiedyś reprezentowali twórcy polskiej niepodległości – powiedział Kaczyński.

Prezes PiS wskazywał, że minął pierwszy rok drugiego stulecia po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

– Przyniósł nam dobre wieści, przyniósł dobrą decyzję społeczeństwa, zmiana, którą wprowadzamy od 2015 r., którą wprowadza PiS i jego sojusznicy może być kontynuowana. Mogą być kontynuowane te wszystkie przedsięwzięcia, które służą społeczeństwu, ale które jednocześnie odwołują się do tych wartości, które były drogie wielu pokoleniom Polaków: do polskiej suwerenności, do niepodległości – mówił Kaczyński w wystąpieniu na Placu Piłsudskiego.

–Stąd szczególne znaczenie jutrzejszego święta, stąd także konieczność spojrzenia na nasze zadania właśnie w świetle tej podstawowej prawdy o tym, że by zwyciężać, trzeba być gotowym do czynu, ale trzeba także różne sprawy przemyśleć, trzeba postępować krok po kroku, trzeba wiedzieć, co najpierw, co potem, trzeba zdawać sobie sprawę, jaka jest realna sytuacja, trzeba umieć na zmianę sytuacji reagować – dodał Kaczyński.

źródło:

Zobacz więcej