„Służymy Niepodległej”. 34 pikniki wojskowe w Polsce

Tysiące osób w całej Polsce uczestniczy w piknikach „Służymy Niepodległej”, które zorganizowano w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez nasz kraj wolności.

Urodziny Niepodległości Polski! Jak je uczcisz?

W poniedziałek urodziny Polski. Pokaż, jak je uczcisz. Jeśli wywiesiłeś flagi na swoim domu, zrób zdjęcie lub nagraj krótki filmik i przyślij go...

zobacz więcej

Pikniki zorganizowano w 34 miastach. Warszawski piknik odwiedził minister obrony Mariusz Błaszczak. Minister powiedział, że na każdym z pikników jest bardzo duża frekwencja, co go cieszy. Przypomniał, że na każdej z imprez są stoiska informacyjne kampanii społecznej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że liczy na duże zainteresowanie właśnie tymi stoiskami, bo jednym z jego zadań – jako ministra – jest zwiększanie liczebności polskiej armii.

Szef MON dodał, że obecnie wojska operacyjne przekroczyły 106 tysięcy żołnierzy. Do tego cały czas są rozwijane Wojska Obrony Terytorialnej, które obecnie liczą ponad 22 tysiące żołnierzy. Natomiast w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” do tej pory chęć wstąpienia do armii zadeklarowało ponad 30 tysięcy osób.

źródło:
Zobacz więcej