Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Długi weekend bez bankowości internetowej. Klienci kilku banków mają problem

Utrudnienia dotyczą bankowości internetowej (fot. Shutterstock/everything possible)

Podczas długiego weekendu klienci kilku banków muszą liczyć się z utrudnieniami. Ograniczony dostęp do kont mają osoby korzystające z usług Euro Banku, Millenium i BNP Paribas.

UOKiK stawia zarzuty dwóm bankom. „Klienci zostali postawieni pod ścianą"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował w poniedziałek o postawieniu dwóm bankom zarzutów w związku z jednostronną zmianą przez nie...

zobacz więcej

„Od 9 listopada (sobota) od godz. 5:30 do późnych godzin wieczornych 11 listopada (poniedziałek) trwa planowana przerwa w celu połączenia systemów teleinformatycznych oraz docelowo przeniesienie Klientów Euro Banku do Banku Millennium” – informuje Millenium na Twitterze.

Bank zapewnia, że płatności kartą i bankomaty działają bez problemów, utrudnienia dotyczą natomiast bankowości internetowej, aplikacji mobilnej i płatności BLIK.

Powodem zmian jest połączenie się Euro Bank S.A. z Bankiem Millennium S.A. Banki będą tworzyły jedną sieć placówek, oznaczoną logotypem Banku Millennium.

Podobny problem dotyczy klientów banków BNP Paribas i dawnego Raiffeisen Polbank, który bank zniknął oficjalnie z polskiego rynku finansowego 2 listopada 2018 r. Teraz nadszedł czas na połączenie systemów operacyjnych obu banków.

„W dniach 9-11 listopada będziemy prowadzić prace serwisowe. W tym czasie nie zalogujesz się do bankowości elektronicznej oraz mobilnej” – czytamy na koncie BNP Paribas na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej