Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zbigniew Jagiełło przewodniczącym „Solidarności Walczącej”

Zbigniew Jagiełło został przewodniczącym Solidarności Walczącej (fot. Wikipedia/newsrm.tv)

Stowarzyszenie „Solidarność Walcząca” ma nowego przewodniczącego. Został nim Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Wybrało go w sobotę nadzwyczajne walne zebranie członków stowarzyszenia.

Prezes PKO BP: Cyfryzuj albo zgiń

– Nowy rok to okazja, by skupić się na wyzwaniach, którym warto sprostać, a takim niewątpliwie jest digitalizacja polskiej gospodarki – mówi dla...

zobacz więcej

Solidarność Walcząca to organizacja niepodległościowa, powstała po delegalizacji NSZZ „Solidarność” przez władze PRL i wprowadzeniu stanu wojennego. Została założona przez Kornela Morawieckiego, który zmarł 30 września.

Wybrany w sobotę na prezesa Zbigniew Jagiełło w czasach PRL był działaczem podziemnych struktur „Solidarności Walczącej”. Był też autorem publikacji w niezależnych wydawnictwach oraz współorganizatorem i koordynatorem pracy siatki podziemnych drukarni.

Od 1988 roku był członkiem Komitetu Wykonawczego SW i współredaktorem głównego wydania niezależnego dwutygodnika „Solidarność Walcząca”.

14 września 2009 roku powołany na stanowisko Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Za jego kadencji PKO stał się liderem polskiej bankowości. Jest Członkiem Zarządu Związku Banków Polskich oraz międzynarodowej organizacji Institut International D’Etudes Bancaires.

W 2007 roku został przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

źródło:
Zobacz więcej