Kanthak: Miał być Tusk na białym koniu, a jest biała chorągiewka

– Koalicja tęczowa trwa i trwa mać. To jest bardzo widoczne, jeśli spojrzymy na ostatnią wypowiedź Władysława Kosiniaka-Kamysza w zakresie związków partnerskich i tego całego środowiska LGBT. On już zaczyna puszczać oczko i pokazywać, że „jestem z wami, będę waszym kandydatem” – powiedział w programie „Woronicza 17” nowo wybrany poseł z listy PiS Jan Kanthak. W programie TVP Info politycy rozmawiali o potencjalnych kandydatach opozycji w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Schetyna z Czarzastym za plecami śmieją się z prezesa PSL. Co ich rozbawiło?

Liderzy PO, SLD i PSL podczas wspólnej konferencji w Sejmie przedstawili kandydatów na marszałka i wicemarszałka izby wyższej parlamentu. Kiedy...

zobacz więcej

W studiu „Woronicza 17” politycy skomentowali szanse Kosiniaka-Kamysza oraz innych kandydatów opozycji w zbliżających się wyborach prezydenckich.

W ocenie Dariusza Klimczaka z PSL, lider jego ugrupowania ma szansę dostać się do drugiej tury. – Władysław Kosiniak-Kamysz pokona Andrzeja Dudę. Dla niektórych jest nie do przyjęcia, że reprezentant partii, która nie ma najwyższych notowań, ma bardzo duże zaufanie społeczne – powiedział gość programu.

Klimczak zapytany, czy politycy PSL poparliby Roberta Biedronia, gdyby ten pojawił się w drugiej turze, odparł, że jest mało prawdopodobne, aby lider Wiosny zdołał osiągnąć taki wynik.

W ocenie Jana Kanthaka Kosiniak-Kamysz nie odcina się od środowisk LGBT. – On już zaczyna puszczać oczko i pokazywać, że „jestem z wami, będę waszym kandydatem” – powiedział polityk. Kanthak odniósł się także do zarzutów wysuwanych przez opozycję wobec szefa NIK Mariana Banasia.

– W stosunku do ministra Banasia jest prowadzone na razie postępowanie kontrolne, ale pana głosu jakoś nie było słychać, kiedy szefem NIK-u był człowiek z zarzutami. Opozycja nic nie mówiła, a w zasadzie przywoływała co chwilę raporty NIK-u, które atakowały rząd PiS – zwrócił się do Klimczaka.

Były rzecznik Ministra Sprawiedliwości zwrócił również uwagę, że opozycja tworzy teraz koalicję ze Stanisławem Gawłowskim , który spędził trzy miesiące w areszcie. Odnosząc się do rezygnacji Donalda Tuska z kandydowania w wyborach prezydenckich w Polsce, Kanthak stwierdził, że „miał być biały koń, a zamiast tego jest biała chorągiewka”.

Jan Mosiński z PiS zapytany, czy Andrzej Duda ma z kim przegrać odpowiedział, że wszyscy kontrkandydaci będą traktowani poważnie. Jednocześnie skrytykował Kosiniaka-Kamysza za podwyższanie przez niego wieku emerytalnego.

Marcin Kulasek z SLD powiedział z kolei, że lewica wystawi w wyborach jednego wspólnego kandydata. – Myślę, że ten kandydat bądź kandydatka może okazać się czarnym koniem w drugiej turze – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej