Wkrótce monitoring wolnych miejsc parkingowych. Nie w Warszawie, ale w Rzeszowie

Sprawne parkowanie w centrum jest wyzwaniem dla kierowców w większości polskich miast. Władze Rzeszowa postanowiły to zmienić i podpisały umowę ws. wdrożenia systemu, który ma skrócić poszukiwanie wolnego miejsca postojowego, a przez to ograniczyć emisję spalin.

Kierował mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Policja zatrzymała 15–latka

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 15–latek zatrzymany przez policję w Złotowie (woj. wielkopolskie). Nastolatek spowodował kolizję. Na...

zobacz więcej

Innowacyjny projekt zrealizuje firma Asseco Data Systems. Informacje o wolnych miejscach postojowych będą udostępniane m.in. poprzez aplikację mobilną. Na ulicach objętych płatną strefą parkowania rozmieszczone zostaną kamery i czujniki, które będą całodobowo zbierać i analizować dane o parkujących samochodach.

– Tablice z informacjami, ile miejsc i w którym miejscu, będą dostępne w wielu punktach miasta Rzeszowa. Będzie dostępna także aplikacja na smartfonie, która zaprowadzi nas do najbliższego wolnego miejsca parkingowego. Monitoring będzie także pozwalał na wyłapanie tych, którzy korzystają z miejsc postojowych, a nie płacą – powiedział Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Tak innowacyjne rozwiązanie funkcjonuje w zaledwie kilku europejskich miastach. Wartość realizowanego przez Asseco Data Systems projektu to 14 mln 700 tysięcy złotych. System ma zacząć działać od 2021 r.

źródło:
Zobacz więcej