RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Protesty w Boliwii: Opozycja zajęła budynki państwowych mediów

W zamieszkach w Boliwii zginęły do tej pory trzy osoby  (fot. REUTERS/Carlos Garcia Rawlins)
W zamieszkach w Boliwii zginęły do tej pory trzy osoby (fot. REUTERS/Carlos Garcia Rawlins)

Boliwijska opozycja zajęła siedziby dwóch rządowych mediów. Pracujący w nich dziennikarze zostali zmuszeni do opuszczenia budynków. Stacja telewizyjna Bolivia TV i radiowa Red Patria nadają obecnie wyłącznie muzykę.

Boliwia na skraju wojny domowej. Starcia po wygranej socjalistycznego dyktatora

Co najmniej dwie osoby zginęły, a sześć zostało rannych w powyborczych starciach w Boliwii. Opozycja oskarża socjalistycznego prezydenta Evo...

zobacz więcej

Protesty przeciwko wyborowi Evo Moralesa na czwartą prezydencką kadencję ogarnęły już cały kraj. Opozycja domaga się ustąpienia prezydenta, którego oskarża o sfałszowanie październikowego głosowania.

Do protestujących przyłączyli się funkcjonariusze policji w kilku największych miastach Boliwii, między innymi w Cochabambie, Sucre i Santa Cruz.

Według mediów policjanci ochraniający zajęte media również odmówili ich ochrony. W stolicy kraju, La Paz, funkcjonariusze elitarnej jednostki chroniącej prezydencki pałac również wycofali się do swoich koszar.

Prezydent Evo Morales zaproponował partiom opozycyjnym zasiadającym w Zgromadzeniu Narodowym rozmowy, odmówił jednak dialogu z lokalnymi komitetami obywatelskimi. Lider opozycji, były prezydent Carlos Mesa odrzucił tę propozycję mówiąc: „Nie mamy nic do negocjowania ani z Moralesem, ani z jego rządem”. W zamieszkach zginęły do tej pory trzy osoby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej