Abp Gądecki: módlmy się o niezachwianą wiarę dla prześladowanych chrześcijan

Abp Gądecki zwrócił uwagę na trudną sytuację mieszkańców Sudanu Południowego (fot. PAP/Waldemar Deska)

– Módlmy się o pokój w Sudanie, niezachwianą wiarę dla chrześcijan i błogosławieństwo Boże dla tego kraju - powiedział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki w związku z obchodzonym w niedzielę XI Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Chrześcijaństwo najbardziej prześladowaną religią świata. W Azji najgorzej

Według badań chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. W ostatnim czasie problem ten nasilił się w Azji Południowej i...

zobacz więcej

W wydanym komunikacie abp Gądecki podkreślił, że organizujące ten dzień Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” co roku zwraca uwagę na wybrany kraj, szczególnie doświadczany prześladowaniami chrześcijan. W tym roku jest to Sudan Południowy.

„Jednocząc się w wierze, duchu braterstwa oraz poczuciu bycia jednym Kościołem módlmy się za wszystkich cierpiących prześladowania z powodu wiary w Chrystusa, a w tym roku szczególnie za chrześcijan w Sudanie Południowym” - zaapelował przewodniczący Episkopatu Polski.

Abp Gądecki zwrócił uwagę na trudną sytuację mieszkańców Sudanu Południowego, podkreślając, że w tym kraju od lat nieprzerwanie trwa katastrofa humanitarna, dodatkowo jest on targany konfliktami wewnętrznymi, a chrześcijanie cierpią prześladowania.

Przewodniczący Episkopatu Polski przypomniał też, że w kwietniu tego roku papież Franciszek spotkał się z przywódcami Sudanu Południowego, aby prosić ich o trwały pokój. Ojciec Święty powiedział wtedy: „Pamiętajcie, że wraz z wojną traci się wszystko”.

Abp Gądecki zachęcił do modlitwy w intencji Sudanu: „Módlmy się o pokój w Sudanie Południowym, niezachwianą wiarę dla chrześcijan i błogosławieństwo Boże dla tego kraju".

XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest okazją do modlitwy o pokój w Sudanie i wsparcia materialnego potrzebujących.

źródło:

Zobacz więcej