Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Święto niepodległości w Warszawie: pokazy kawaleryjskie

Będzie można obejrzeć paradę konną i pokaz umiejętności jeździeckich (fot. PAP Wojtek Jargiło)

W warszawskich Łazienkach w niedzielę i w świąteczny poniedziałek będzie można zobaczyć wyjątkowe pokazy jazdy konnej, musztry oraz broń, której używali kawalerzyści II Rzeczpospolitej. Podczas pokazów usłyszymy także żurawiejki, czyli przyśpiewki jazdy polskiej.

Z okazji Dnia Niepodległości MON zaprasza na pikniki „Służymy Niepodległej”

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na pikniki „Służymy Niepodległej”, organizowane w przeddzień Dnia Niepodległości. Resort zachęcający do...

zobacz więcej

Pokaz rozpocznie się dziś o 13:30 przy budynku Ermitażu w Łazienkach Królewskich. W najsłynniejszym stołecznym parku zobaczymy paradę konną oraz pokaz umiejętności jeździeckich w wykonaniu dwóch oddziałów rekonstruktorów w historycznych mundurach.

11 listopada w budynku Ermitażu zostanie także otworzona wystawa broni kawaleryjskiej. Zobaczymy na niej broń białą, palną i sprzęt, którego używali polscy kawalerzyści w czasie kampanii wrześniowej.

Pokazy kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich potrwają dwa dni. Zakończą się 11 listopada, złożeniem meldunku przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Wydarzenie zostało zorganizowane w związku z obchodami 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

źródło:
Zobacz więcej