RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Seryjny morderca kobiet na Pomorzu. Prokuratura stawia kolejne zarzuty

„Jego motywacje zasługują na szczególne potępienie” (fot.arch.PAP/Tomasz Waszczuk)
„Jego motywacje zasługują na szczególne potępienie” (fot.arch.PAP/Tomasz Waszczuk)

Mężczyźnie, podejrzanemu o zabójstwo kobiety w czerwcu tego roku, przedstawiono zarzut zabójstwa kolejnych dwóch kobiet – w 2016 r. i 2018 r. – poinformowała szczecińska prokuratura okręgowa.

Może mieć związek z serią zabójstw kobiet. Usłyszał zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła Mariuszowi G. z Kołobrzegu zarzut zabójstwa. Zdaniem śledczych z „Archiwum X” mężczyzna może mieć...

zobacz więcej

Mężczyzna ten jest podejrzany m.in. o dokonanie 7 czerwca 2019 r. na terenie gminy Kołobrzeg zabójstwa kobiety z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Nadzorujący to śledztwo prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie – przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące dokonania dwóch kolejnych zabójstw – poinformowała w komunikacie prokuratura.

Z informacji śledczych wynika, że mężczyzna – który usłyszał zarzuty m.in. dotyczące przywłaszczenia mienia kobiety oraz dokonania w czerwcu 2019 r. jej zabójstwa – utrzymywał w przeszłości kontakty również z dwiema innymi kobietami, które także zaginęły w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach.

Według śledczych, zaginięcia kobiet miały związek z niekorzystnym rozporządzeniem ich mieniem. Śledczy zgromadzili dowody, które pozwoliły na odnalezienie ciał obu poszukiwanych kobiet.

Zarzut zabójstwa usłyszał mężczyzna pierwotnie podejrzany o kradzież

Zarzut zabójstwa kobiety „z powodu motywacji zasługującej na szczególne potępienie” usłyszał mężczyzna, któremu pierwotnie zarzucono...

zobacz więcej

Jedna z nich została zamordowana wiosną 2016 r., druga w październiku 2018 r. Obie na terenie gminy Kołobrzeg.

Śledztwo w tej sprawie trwa nadal – powiedziała w sobotę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak dodała, ciała dwóch poszukiwanych kobiet zostały odkryte w piątek i tego samego dnia prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty.

Jak poinformowała Biranowska-Sochalska, prokurator zleci przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok obu kobiet.

W związku z wcześniej przedstawionym zarzutem przywłaszczenia mienia podejrzany na wniosek prokuratora został już wcześniej tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane mężczyźnie czyny, m. in. z art. 148 par. 2 pkt 3 Kk, grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej