RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Majchrowski podał nazwiska kobiet szefowi Bagateli. „Nie pamiętam, by prosiły o anonimowość, robią ferment”

„Majchrowski do perfekcji opanował rozgrywanie ludzi na dworze, szczególnie dziewuchy przepięknie potrafi napuszczać na siebie” – mówił lider PSL (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Kobiety, które oskarżają dyrektora Teatru Bagatela o molestowanie i mobbing, ze swoimi oskarżeniami – prosząc o dyskrecję – przyszły najpierw do prezydenta Krakowa. Tego samego dnia ich nazwiska poznał dyrektor Schoen, a Majchrowski dziś tłumaczy, że nie pamięta prośby o anonimowość, a poza tym „jeżeli się tego typu sprawę rusza, to nie można liczyć na anonimowość”. – One same, zupełnie szczerze, zbierając się zrobiły pewien ferment – dodaje. – Majchrowski do perfekcji opanował rozgrywanie ludzi na dworze, szczególnie dziewuchy przepięknie potrafi napuszczać na siebie – mówił o prezydencie Krakowa Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Wystawił nas”. Majchrowski ujawnił nazwiska kobiet oskarżających dyrektora teatru o molestowanie

Dziewięć pracujących w Teatrze Bagatela kobiet zarzuciło dyrektorowi placówki Henrykowi Schoenowi mobbing i molestowanie. O sprawie powiadomiły...

zobacz więcej

– Po pierwsze nie pamiętam, żeby mnie prosiły o anonimowość, tylko wie pani, jeżeli się tego typu sprawę rusza, to nie można liczyć na anonimowość, bo to nie idzie tak, że ktoś o tak kogoś gdzieś molestował i napastował. Natomiast one same, zupełnie szczerze, zbierając się zrobiły pewien ferment, tak że kiedy pan Schoen do mnie przyszedł, on już znał nazwiska wszystkich osób, które złożyły te pismo, z wyjątkiem dwóch pań, które nie są pracownikami teatru – mówił Majchrowski „Gazecie Krakowskiej”.

Dziewięć pracujących w Teatrze Bagatela kobiet zarzuciło dyrektorowi placówki Henrykowi Schoenowi mobbing i molestowanie. O sprawie powiadomiły prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, któremu podlega teatr. Włodarz miasta złożył więc zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa nadużycia zależności służbowej. Wcześniej jednak pismo, podpisane przez oskarżające kobiety, przekazał dyrektorowi Teatru Bagatela. – Wystawił nas – komentowała zachowanie Majchrowskiego jedna z aktorek krakowskiej sceny.

teraz odtwarzane
Kosiniak-Kamysz: Majchrowski do perfekcji opanował rozgrywanie ludzi

O metodach działania Jacka Majchrowskiego w rozmowie z Waldemarem Pawlakiem mówił dużo wcześniej Władysław Kosiniak-Kamysz. Obecny lider PSL, zanim został ministrem pracy i polityki społecznej, był radnym miasta Krakowa, a mandat zdobył właśnie z listy Majchrowskiego. Jak wynika z ujawnionych przez portal tvp.info nagrań zarejestrowanych w restauracji Sowa i Przyjaciele, Kosiniak-Kamysz komentując politykę Donalda Tuska jako premiera, stwierdził: „On już się chyba zaczął upajać właśnie tym, jak ludzie reagują, takim teatrzykiem. To zresztą też do perfekcji opanował Majchrowski. W rozgrywaniu ludzi na dworze. On przepięknie potrafi, szczególnie dziewuchy, napuszczać na siebie”.

źródło:
Zobacz więcej