RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Premiera filmu „Niepospolita” w internecie [WIDEO]

„Niepospolita” to krótkometrażowy film fabularny osadzony w historycznych realiach II Rzeczpospolitej. Jest to opowieść o ludziach, uczuciu, wielkości i entuzjazmie tamtych czasów (fot. niepospolita.pl)

Serwis internetowy niepospolita.pl, krótkometrażowy film oraz teledysk Adama Milwiw-Barona do utworu „Sex Appeal” z udziałem Natalii Lubrano – to składowe projektu „Niepospolita”, który będzie miał oficjalną premierę w niedzielę. Film jest dostępny w internecie od soboty.

„Polska. Tu mi dobrze”. Spot TVP Info na rocznicę odzyskania niepodległości

Już w najbliższy poniedziałek będziemy świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Telewizja Polska przygotowała...

zobacz więcej

„»Niepospolita« to krótkometrażowy film fabularny osadzony w historycznych realiach II Rzeczpospolitej. Jest to opowieść o ludziach, uczuciu, wielkości i entuzjazmie tamtych czasów” – podali twórcy projektu w informacji prasowej przesłanej PAP.

Jak dodano, film „Niepospolita” w reżyserii Tomasza Dobosza, opowiada o ważnych i ciekawych postaciach w przedwojennej Polsce. Twórcy chcieli pokazać historię w nowoczesny i popkulturowy sposób. Film opowiada o podróży pisarza Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, który na polecenie potentata wydawniczego – Melchiora Wańkowicza, wyrusza z asystentką Dianą w podróż po Polsce w 1939 r. „Celem podróży jest stworzenie reportażu o najbardziej wpływowych w tamtym okresie ludziach, dla właśnie powstającej polskiej telewizji. Początkowa niechęć między Tadeuszem, playboyem i bonvivantem a Dianą powoli zamieni się w kiełkujące uczucie, które znajduje swój tragiczny finał” – napisano.

Podkład dźwiękowy stanowią nowoczesne aranżacje starych przebojów w wykonaniu Adama Barona, Michała Fogga, wnuka znanego piosenkarza oraz muzyka specjalnie skomponowana na potrzeby filmu przez Artura Słotwińskiego. Film można oglądać od soboty na stronie niepospolita.pl oraz na kanale projektu w serwisie Youtube. W filmie występują m.in. Patryk Szwichtenberg, Agata Różycka, Marek Siudym. Scenariusz napisali Danuta Nierada i Miłosz Lodowski.

Twórcy poinformowali również, że strona internetowa niepospolita.pl wykonana jest na wzór portalu plotkarskiego z informacjami z II RP. Prezentuje sylwetki bohaterów filmu oraz ciekawostki o epoce. Można znaleźć na niej informacje m.in. o Tadeuszu Dołędze-Mostowiczu, emancypacji Polek w czasach II Rzeczypospolitej i osiągnięciach sportowych. Wszystkie materiały dostępne na stronie przetłumaczono na kilka języków.

Projekt został zrealizowany przez zespół Fundacji Promocji Rozwoju, powołany przez Bank Gospodarstwa Krajowego do komunikacji osiągnięć rozwojowych i gospodarczych Polski.

Film będzie emitowany w TVP Kultura trzykrotnie: 10 listopada o godz. 7, 11 listopada o 13:55 i o 12 listopada 18:55.

źródło:

Zobacz więcej