RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pożary lasów i buszu w Australii. Dwie ofiary śmiertelne, kilka osób zaginionych

Australijscy strażacy walczą z ogniem w buszu (fot. PAP/EPA/DARREN PATEMAN)

Szalejące na wschodnim wybrzeżu Australii pożary lasów i zarośli spowodowały już co najmniej dwie ofiary śmiertelne. Kilka osób uważanych jest za zaginione. Żywioł zniszczył ponad 100 domów – poinformowały w sobotę władze.

Ogromne pożary w Kalifornii. Ewakuacja mieszkańców [WIDEO]

Mieszkańcom niektórych okolic Los Angeles nakazano ewakuację z powodu szybko rozprzestrzeniającego się pożaru. Żywioł pustoszy tereny znajdujące...

zobacz więcej

Z 70 ogniskami pożarów w stanie Nowa Południowa Walia, najbardziej zaludnionym w Australii, walczy ponad 1500 strażaków. Do najbardziej niebezpiecznych należą pożary na północnym wschodzie kraju, gdzie są dodatkowo podsycane przez silny wiatr.

Obie ofiary śmiertelne znaleziono w rejonie miejscowości Glen Innes. Pierwsza to kierowca, który zginął w ogarniętym przez płomienie samochodzie, a druga to kobieta, która zmarła w szpitalu w wyniku ciężkich poparzeń ciała.

Siedem osób w tym samym rejonie zaginęło bez wieści. Zdaniem szefa miejscowej straży pożarnej liczba ofiar okaże się znacznie większa.

Dotychczas ewakuowano kilkaset osób na odcinku wybrzeża liczącym 500 km długości od stanu Queensland do rejonu na północ od Sydney, największego miasta Australii. Ludzie koczują w tymczasowych schroniskach; niektórzy wolą przebywać w swoich samochodach.


źródło:

Zobacz więcej