Kierował mając 1,5 promila alkoholu we krwi. Policja zatrzymała 15–latka

W samochodzie siedziało dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu próbowali uciekać (fot. PAP/Darek Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 15–latek zatrzymany przez policję w Złotowie (woj. wielkopolskie). Nastolatek spowodował kolizję. Na widok policyjnego radiowozu, wspólnie z pasażerem, próbował jeszcze uciekać pieszo.

Pijany kierowca wjechał w przystanek tramwajowy

Nietrzeźwy 31-latek kierujący bmw wjechał w przystanek tramwajowy na ul. Zachodniej w Łodzi. Do wypadku doszło ok. godz. 6 rano. Policja kieruje...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w czwartek późnym wieczorem.

– Kilkanaście minut po godzinie 22 mieszkańca Złotowa zaniepokoił pisk opon i odgłos odjeżdżającego z dużą prędkością auta, a po chwili ogromy trzask dochodzący z okolicy ul. Szpitalnej. Złotowianin powiadomił więc oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji. Na miejsce skierowany został patrol. Na pobliskim parkingu funkcjonariusze zauważyli osobowego volkswagena – relacjonował podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Jak dodał, „tarcze hamulcowe auta były ciepłe, maska pojazdu gorąca, na ziemi znajdowały się ślady po oponach, a w powietrzu unosił się zapach palonej gumy. W samochodzie funkcjonariusze zauważyli też uszkodzoną karoserię”.

Forecki wskazał, że w samochodzie siedziało dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu próbowali uciekać.

– Policjanci szybko jednak ich zatrzymali i zaczęli wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Wyraźnie pijany 15–latek początkowo zaczął tłumaczyć policjantom, że to nie on kierował (...). Stwierdził też, że karoseria była już uszkodzona znacznie wcześniej – mówił policjant.

Forecki zaznaczył, że ustaleni w sprawie świadkowie oraz uszkodzony znak drogowy w pobliżu osobowego volkswagena nie potwierdziły wersji nastolatka. Ponadto, jak się okazało w wyniku policyjnych czynności, 15–letni mieszkaniec powiatu pilskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Nastolatek za jazdę po pijanemu bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

źródło:
Zobacz więcej