RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wśród ofiar znalezionych w ciężarówce w Essex było 10 nastolatków

Ofiarami byli obywatele Wietnamu (fot. REUTERS/Peter Nicholls)

Wśród osób, których ciała znaleziono 23 października w kontenerze ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii, było 10 nastolatków, a nie jeden, jak początkowo przypuszczano – podała brytyjska policja, publikując personalia ofiar.

Chińskie media o ciałach w ciężarówce: Brexit ośmiela przemytników ludzi

Sprawa 39 osób, których ciała znaleziono w Wielkiej Brytanii, może być zaledwie wierzchołkiem góry lodowej w przemycie ludzi; przemytników ośmiela...

zobacz więcej

Tak jak wcześniej informowano, wszystkich 39 zmarłych miało obywatelstwo Wietnamu. Najmłodszymi ofiarami byli dwaj 15-letni chłopcy, najstarszą – 44-letni mężczyzna. Ogółem wśród zmarłych było 31 mężczyzn i osiem kobiet. Aż 20 osób pochodziło z prowincji Nghe An w północno-środkowym Wietnamie.

Do makabrycznego odkrycia doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade w hrabstwie Essex, ok. 30 km na wschód od Londynu. Ciała znajdowały się w kontenerze chłodni, umieszczonym na naczepie ciężarówki. Kontener przypłynął tej samej nocy z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet, gdzie odebrał go kierowca ciężarówki, która – jak się przypuszcza – przyjechała z Irlandii Północnej.

Początkowo sądzono, że wszystkie ofiary to obywatele Chin i tę wersję wstępnie potwierdzały policja i chińskie władze, Później w miarę rozwoju śledztwa pojawiało się coraz więcej poszlak wskazujących, że ofiary pochodziły z Wietnamu.

Władze brytyjskie na razie postawiły zarzuty dwóm osobom: 25-letniemu kierowcy ciężarówki, który został aresztowany w dniu odkrycia ciał, oraz 23-letniemu mężczyźnie.

Obaj pochodzą z Irlandii Północnej. Postawiono im zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludźmi oraz pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii. Policja poszukuje ponadto dwóch innych mężczyzn, braci, którzy również mieszkają w Irlandii Północnej.

W Wietnamie w związku z tą sprawą aresztowano dotychczas 11 osób.

źródło:

Zobacz więcej