RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Milionowe długi szpitala Grodzkiego. Poseł PiS publikuje dane

Poseł PiS przedstawił dane z lat 2008-2015 (fot. Shutterstock/hxdbzxy/tt)
Poseł PiS przedstawił dane z lat 2008-2015 (fot. Shutterstock/hxdbzxy/tt)

Dług szpitala, którego dyrektorem był kandydat opozycji na marszałka Senatu Tomasz Grodzki, wzrósł w ciągu kilku lat kilkukrotnie - do 91 mln złotych. Tak wynika z danych zamieszczonych w mediach społecznościowych przez posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego.

Schetyna: Tomasz Grodzki kandydatem KO na marszałka Senatu

Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej jest kandydatem na marszałka Senatu. Bogdan Borusewicz jest rekomendowany przez KO na wicemarszałka Senatu...

zobacz więcej

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna poinformował, że Tomasz Grodzki (KO) jest kandydatem na marszałka Senatu. Decyzja zapadła po uzgodnieniach z liderami PSL i SLD. Poseł PiS Krzysztof Sobolewski opublikował na Twitterze zestawienie, z którego wynika, że pod koniec 2015 roku dług szpitala, którego dyrektorem był Grodzki, wynosił 91 milionów złotych. Oznacza to, że zadłużenie wzrosło kilkukrotnie od 2008, gdy wynosiło 15 milionów złotych.

Ekspert: Grodzki kojarzy się bardziej ze światem nauki, a nie polityki

Tomasz Grodzki jest politykiem mało rozpoznawalnym, jego karierę polityczną należałoby podbudować - ocenił w rozmowie z portalem tvp.info politolog...

zobacz więcej

Tomasz Grodzki (ur. 1958 r.) ukończył studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej (obecnie Pomorski Uniwersytet Medyczny) w Szczecinie. Jest członkiem PO.

W latach 2006-15 był radnym Szczecina. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. wystartował do Senatu jako kandydat PO i w okręgu szczecińskim zdobył mandat senatora. W tegorocznych wyborach uzyskał reelekcję.

Jest chirurgiem, ma specjalizację II stopnia z chirurgii klatki piersiowej i z transplantologii klinicznej; specjalizuje się w przeszczepach płuc. Od 2010 r. jest profesorem nauk medycznych.

źródło:
Zobacz więcej