RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polityka Insight: Gwiazda TVN wystartuje na prezydenta

Dziennikarz związany jest ze stacją TVN (fot. arch.PAP/Stach Leszczyński)

Dziennikarz związany ze stacją TVN Szymon Hołownia wystartuje na prezydenta – informuje Polityka Insight.

Małgorzata Kidawa-Błońska podtrzymuje wolę kandydowania w wyborach prezydenckich

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zadeklarowała wolę kandydowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Dodała jednocześnie, iż...

zobacz więcej

Jak donosi portal, przygotowania do startu Hołowni miały się zacząć w sierpniu i są na zaawansowanym etapie. Oficjalny komunikat ma pojawić się w ciągu maksymalnie trzech tygodni. Pierwotnie planowano poinformować o kandydaturze później, jednak decyzja Donalda Tuska o niestartowaniu przyspieszyła bieg zdarzeń.

 „Hołownia ma być kandydatem niezależnym i obywatelskim. Jednak osoby z nim współpracujące nie wykluczają negocjacji z partiami w sprawie ewentualnego poparcia dla jego kandydatury” – czytamy.

Z zamieszczonych informacji wynika, że nad kampanią pracują dwa sztaby, zaangażowane są osoby, które wcześniej współpracowały z kandydatami Koalicji Europejskiej i Obywatelskiej w wyborach do PE, Sejmu i Senatu. Pod koniec listopada sztaby mają oficjalnie poinformować o liczbie wolontariuszy i sile struktur.

Dodatkowo współpracownicy Hołowni zlecili badania jakościowe i ilościowe, które miały wykazać poziom popularności i rozpoznawalności dziennikarza oraz jego szanse w konfrontacji z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą. Jak czytamy, kampania ma być oparta na odejściu od haseł partyjno-kampanijnych, a kandydat ma proponować zmiany systemowe. Według informacji portalu, prawdopodobnie Hołownia będzie często poruszał kwestie ekologii.

źródło:
Zobacz więcej