RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Są ręce, głowa, nogi? Czarzasty: Kobiety mają prawo do wolności, w tym aborcji do 12. tygodnia

– Moja formacja, lewica, ma właśnie takie poglądy i będziemy tego bronili – powiedział szef SLD (fot. PAP/Tomasz Gzell)

– Uważamy, że kobiety mają prawo do wolności. W ramach tej wolności jest również prawo do swojego ciała – powiedział na antenie Radia Plus Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zadeklarował, że politycy jego ugrupowania będą głosowali w Sejmie za projektem ustawy zezwalającej na dokonanie aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Lekarz aborcjonista: Nie mam problemu z zabijaniem dzieci

– Nie mam problemu, jeśli znajduje się w macicy matki – przyznał w rozmowie z BBC Leroy Carhart, amerykański lekarz specjalizujący się późnych...

zobacz więcej

Czarzasty pytany w Radiu Plus o to, czy wie, kiedy zaczyna bić serce dziecka, udzielił wymijającej odpowiedzi. – Dyskusja na temat tego, jakie kto ma poglądy w tej sprawie odbyła się milion razy. Uważamy, że kobieta ma prawo do wolności – powiedział szef SLD.

Gdy prowadzący audycję pokazał mu zdjęcie USG dziecka w 12. tygodniu ciąży, polityk powtórzył, że jego ugrupowanie będzie głosowało za projektem ustawy legalizującej dokonywanie aborcji do tego czasu.

– Widzi pan to zdjęcie. Są ręce, głowa, nogi. Uważa pan, że to dziecko nie ma prawa do życia? – dopytywał dziennikarz. – Uważamy, że kobieta ma prawo do 12. tygodnia dokonać aborcji – podkreślił wtedy Czarzasty.

Polityk pytany, czy zaprezentowane zdjęcie nie robi na nim wrażenia odparł, że na nim „wszystko robi wrażenie, ale wrażenie robią na nim również prawa wolnościowe kobiet”. – A prawa wolnościowe tego dziecka? – chciał wiedzieć prowadzący audycję.

– Każdy ma prawo w tej sprawie mieć swoje poglądy. Moja formacja, lewica, ma właśnie takie poglądy i będziemy tego bronili. Formacje, które uważają inaczej, niech bronią swojego zdania – odpowiedział Czarzasty deklarując, że w takich sprawach „nie będzie w jego przemówieniach żadnej agresji”.

źródło:
Zobacz więcej